Cena diamentów

Diamentowe ceny są skomplikowane. Ich prawdziwa wartość jest determinowana przez dziesiątki czynników. Przynajmniej to jest to, co często ci mówią. To prawda, ale to nie musi być aż tak skomplikowane.

W tym przewodniku Iâll dać ci wszystkie narzędzia potrzebne do obliczenia, ile diament powinien kosztować, ile diament jest wart â, ponieważ jak prawdopodobnie wiesz do tej pory dwa nie są takie same.
Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się w ciągu ostatnich 14 lat w branży, to że wartość i cena nie są takie same. Daleko mi do tego.

Diamentowy wykres cen

Mogę polecić inny diament dla każdej osoby w oparciu o jej specyficzne potrzeby (i wyjaśnię to poniżej wraz z bardziej rzeczywistymi cenami diamentów). Ale ponieważ w rzeczywistości jest to, że 1 karatowy diament – ceny wahają się od 1900 dolarów do 16000 dolarów i 2 karatowy diament – ceny wahają się od 8000 dolarów do 84000 dolarów, co jest ogromną różnicą, więc jako ogólna zasada kciuka,  moja rekomendacja dla najlepszego stosunku jakości do ceny diamentu będzie G kolor, SI1 jasności, nie fluorescencji i co najmniej bardzo dobre cięcie, i bardzo dobry połysk i symetria. Nie trzeba dodawać, że wszystkie powyższe ceny odnoszą się do diamentów certyfikowanych GIA.

Ceny diamentów są skomplikowane. Ich prawdziwa wartość jest determinowana przez dziesiątki czynników. Przynajmniej to jest to, co często Ci mówią. To prawda, ale to nie musi być aż tak skomplikowane.

Zapraszamy (i zalecamy) do zapoznania się z tym 5-minutowym przewodnikiem po cenach, który z łatwością pozwoli Ci zaoszczędzić do 50%.

Ceny diamentów

W skrócie – wartość diamentów jest wyznaczana przez ich atrakcyjność.
Starając się uregulować branżę i stworzyć standard dla porównania diamentów, GIA ustaliła metodologię klasyfikacji diamentów i nazywa ją 4 paski diamentów.

Cięcie, kolor, klarowność, karat

Jak wspomniałem powyżej, w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane niż to i jako dilerzy diamentów patrzymy na dziesiątki czynników, ale ten system klasyfikacji robi sztuczkę w dostarczaniu dobrych oszacowań dla wartości diamentów, umożliwiając nam (i tobie) porównanie podobnych diamentów.

Jak uzyskać najlepszą wartość diamentów za najmniejszą kwotę pieniędzy?

Teraz nie powiem Wam, że możecie kupić ten sam diament za 50% mniej – to po prostu niemożliwe (choć jest sposób na zaoszczędzenie około 20%).
Ale powiem Ci, jak kupić podobny wyglądający diament, taki, że nie można znaleźć różnicy za 50% mniej.

Profesjonalni jubilerzy, oceniając diament, zwracają uwagę na kilkanaście cech.

Ale, z całym szacunkiem, są to rzeczy, które nawet, gdy diamenty są umieszczone jeden obok drugiego nie będziesz w stanie znaleźć różnicy. Nie wspominając już o tym, kiedy diament jest zamontowany. Więc po co dodatkowo płacić za rzeczy, których nie widać?

Oto moje wskazówki, które działają niezależnie od tego, czy szukasz 1-karatowego pierścionka diamentowego, 2-karatowego czy pół-karatowego:

Wynik końcowy: 1-karatowej okrągły, kolor D, nieskazitelny diament kosztowałby $12,500 – $15,000.

A 1-karatowy okrągły diament, taki jak ten, który polecam, kolor G, SI1 i doskonały szlif kosztowałby 6.000$.

Ceny diamentów za karat

W ostatnich latach, wraz z depresją gospodarczą i spadkiem popytu na towary luksusowe, ceny diamentów spadły (przynajmniej na jakiś czas) – szczególnie w przypadku większych, droższych diamentów.
W rezultacie ceny diamentów 2-karatowych drastycznie spadły, w niektórych przypadkach o 30% (choć nadal bardzo drogie) – Nie było więc zaskoczeniem, że zaczęliśmy odczuwać silniejszy popyt na 2-karatowe pierścienie diamentowe.

Co oznacza cena diamentu za karat?

Cena za karat jest ceną diamentu podzieloną przez jego wagę

Praktycznym wytłumaczeniem jest to, że jeśli widzisz diament, który jest w cenie 5000 dolarów za karat i jest to pół karata, to co musisz zrobić to 0,50 * 5000 dolarów = 2500 dolarów za diament. A jeśli ten sam diament, który kosztuje 5000$ za karat waży 1,50 karata to znaczy 1,50 * 5000$ = 1500$ za diament.

Porównanie cen jabłek do jabłek i diamentów do diamentów

To może zabrzmieć myląco lub możesz się zastanawiać, dlaczego diamenty są wyceniane w ten sposób, ale jest to w zasadzie to samo, co owoce i warzywa są wyceniane za pasztet. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nie wszystkie diamenty są takie same i dlatego nie powinny być wyceniane w tej samej cenie, a cena za metodę karatową pozwala na lepsze porównanie między dwoma różnymi diamentami.

Weźmy pod uwagę następujący przykład – mężczyzna idzie do sklepu w poszukiwaniu pierścionka zaręczynowego dla swojej przyszłej żony.
Widzi piękny klasyczny pierścionek z centralnym diamentem o wadze 1,10 karata w kolorze D i przejrzystości VS1 za 10.200 dolarów.
Później, jak idzie ulicą, widzi inny sklep z tym samym pierścieniem tylko, że diament w centrum jest 1,02 karat i chcą 10.000 dolarów.
Zakładając, że wszystkie inne czynniki są takie same, jeśli zignorujemy koszt samego pierścionka (który nie powinien kosztować więcej niż 500 dolarów), zobaczymy, że podczas gdy pierwszy diament jest około 8% „większy” kosztuje tylko 200 dolarów więcej, co jest równoważne 2%.
Oznacza to, że większy diament jest lepszym rozwiązaniem. On płaci trochę więcej i dostaje dużo więcej.

Waga ma znaczenie!

Ważne jest, aby wiedzieć i zrozumieć, że ceny diamentów rosną wraz z ich niedoborem. Im rzadszy diament, tym jest droższy. Wysoki kolor diamentu kosztuje więcej niż niski kolor diamentu nie tylko dlatego, że jest lepszy kolor – ale także dlatego, że są one niezwykle trudne do znalezienia.
To samo odnosi się do dużych diamentów. Znacznie trudniej jest znaleźć diament o jakości klejnotu o wadze 2 karatów niż podobny diament o wadze 1 karata.

W związku z tym cena za karat 2,00 karatowego diamentu jest wyższa niż cena za karat 1 karatowego diamentu.
Innymi słowy, dwa diamenty 1-karatowe kosztują mniej niż jeden diament 2-karatowy – w rzeczywistości – znacznie mniej…

Jak obniżyć ceny diamentów za pomocą systemu Cena za Karat?

Pozwól, że zadam ci następujące pytanie: Czy wolisz kupić 1,00 karatowy diament lub 0,99 karatowego diamentu za 1% mniej? To samo pytanie dotyczy 2,00 karatowego diamentu i 1,99 karatowego diamentu za 0,50% mniej?

Dlatego też na szczycie tego, o czym wspomnieliśmy powyżej o niedoborze diamentów, ceny są wyższe, podczas gdy diamenty są w rzeczywistości wyceniane w przeliczeniu na karat, cena za karat zmienia się pomiędzy stopniami wagowymi lub klasami wagowymi i w rezultacie ceny diamentów nie rosną liniowo, ale raczej wykładniczo – podaż i popyt. Oznacza to, że cena za jeden karat 1-karatowego diamentu jest wyższa niż cena za jeden karat 0,99 karatowego diamentu i tym samym wzrost całkowitej ceny jest większy niż 1% wagi – znacznie więcej.

Karat nie oznacza rozmiaru!

Ciężcy mężczyźni niekoniecznie są więksi.
Z tą samą uwagą, ciężkie diamenty niekoniecznie są większe!
Należy tylko pamiętać, że „osiadanie” na diamentowym karacie, który jest nieco mniejszy niż pierwotnie zakładano (diament „lżejszy”), nie oznacza, że jest mniejszy.

Szukasz profesjonalnej wyceny?
Sprawdź link: Profesjonalna wycena diamentów