Jak wyceniane są diamenty?

Diamenty są wyceniane według cennika 4C. Diamentowy kolor ma największy wpływ na cenę. Jednak wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę każdego kamienia.

Znajomość aktualnych cen rynkowych ma kluczowe znaczenie, niezależnie od tego, czy chcesz kupić czy sprzedać.

Ile jest wart diament na karat?

Ceny diamentów za karat zmieniają się w oparciu o parametry takie jak rozmiar (znany jako Carat), przejrzystość, kolor i kształt. Klikając na dowolną cenę na wykresie, przejdziesz do innej strony, która wyświetla każdy oferowany przez nas diament w Twoim rozmiarze, wraz z doborem kolorów i klarowności oraz cenami indywidualnymi, aktualizowanymi codziennie. Porównaj cechy i ceny, kliknij na jedną z nich, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do formularza kontaktowego dostawcy. To takie proste. Spróbuj.

Wytyczne dotyczące cen diamentów: Jak wyceniane są diamenty?

Na ceny diamentów wpływa zwykła dynamika podaży i popytu. Krótko mówiąc, dostępność i rzadkość spowodują wzrost cen.

Na ceny diamentów wpływa zwykła dynamika podaży i popytu. Krótko mówiąc, dostępność i rzadkość spowodują wzrost cen.
Czynniki jakościowe mają również ogromny wpływ na cenę danego diamentu. Czynniki te są często określane jako „The 4 C’s:” karat, cięcie, klarowność i kolor. Dowiedz się więcej o czwórce „C”.

Szukasz profesjonalnej wyceny diamentów? Sprawdź link: wycena diamentów

Waga – Karat

Ceny diamentów zaczynają rosnąć wykładniczo, jeśli chodzi o ilość karatów, takie jak .5 karata, 0,75 karata i 1 karat.

Ceny diamentów zostały historycznie wycenione na podstawie ceny za karat. Nadal jest to powszechne w przypadku cegieł i zapraw murarskich oraz transakcji między przedsiębiorstwami. Na przykład: 0,75-karata wyceniony na 4000 dolarów za karat, kosztowałby 3000 dolarów (4000 dolarów x 0,75= 3000 dolarów). Ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z Internetu, aby uczyć się o diamentach i dokonywać zakupów, ceny diamentów zaczynają odzwierciedlać całkowitą cenę diamentów dla prostoty i przejrzystości.

Kolor diamentu

Większość diamentów ma podpowiedzi kolorystyczne, a subtelne różnice kolorystyczne mają duży wpływ na ceny diamentów. Diamenty są rzeczywiście znaleźć w wielu kolorach, ale większość dostępnych diamentów będzie miała odcienie żółtego lub brązowego. Diamenty bezbarwne są bardzo rzadkie, ponieważ zawierają niewiele lub nie zawierają zanieczyszczeń i są zasadniczo czyste chemicznie. Niektórzy preferują diamenty o wyższej klarowności i są przygotowani do poświęcenia koloru dla „czystości”, podczas gdy inni uznają wysoki kolor za najważniejszy i utrzymają go ponad innymi 4Cs.

Przejrzystość diamentu

Przejrzystość odnosi się do istnienia wewnętrznych i zewnętrznych niedoskonałości charakteryzujących pojedynczy diament. W handlu diamentami może być również określana jako „czystość” lub „jakość”. Diamenty o doskonałej przejrzystości są bardzo rzadkie, ponieważ większość diamentów ma mikroskopijne wtrącenia lub skazy. Istnieje wiele czynników, które decydują o przejrzystości diamentu.

Szlif diamentu

Szlif diamentu ma największy wpływ na blask, blask i ogień. Zdecydowana większość diamentów na sprzedaż nie ma wielkiej jakości cięcia. Dobrze przycięte diamenty błyszczą i wyglądają piękniej niż diament o gorszym cięciu. Rodzaj cięcia może pokonać pozostałe 4Cs, zamieniając diamentowy kamyk w błyszczący klejnot.

Kształt diamentu

Fantazyjne kształty nie są tradycyjne okrągłe wybory diamentów, ale są tak piękne i rzadkie. Fantazyjne cięcia nie są łatwe do oceny na podstawie liczby i są unikalne dla osób, które je wybierają. Ze względu na wymagania, które nie są tak wysokie jak rundy, trudno jest porównać ceny.

Ziarnistość diamentu

Prawie wszystkie diamenty sprzedawane online i lepszej jakości, większe kamienie sprzedawane w sklepach posiadają raport oceny, lub certyfikat. Diamenty są zazwyczaj oceniane przez jedno z trzech wybitnych laboratoriów zajmujących się badaniem kamieni szlachetnych: GIA, AGS lub EGL. Laboratoria te mogą oceniać ten sam diament w różny sposób, co może prowadzić do znacznych różnic w wycenie lub wycenie. Porównując ceny między dostawcami należy upewnić się, że korzystali oni z tego samego laboratorium pomiarowego.

Czynniki rynkowe

Podaż i popyt wpływają na ceny diamentów, jak również na każdy produkt i usługę. Ceny diamentów mogą ulegać znacznym wahaniom.