Rzeźba z której będziesz zadowolony

Zadajmy sobie pytanie dlaczego rzeźby zaliczane są do najpopularniejszych i najczęściej kupowanych przykładów sztuki? Na przykład z tej przyczyny iż umiejętnie stworzona rzeźba niesie za sobą nie tylko wysoką wartość estetyczną, lecz też jest produktem pierwszorzędnej jakości, za jaki można zdobyć sporą cenę na rynku wtórnym oraz przy ewentualnej odsprzedaży. Aby być zadowolonym z wybranej rzeźby, musimy gruntownie podchodzić do jej zakupu.

Przedstawiamy krótki przewodnik, jaki powinien wam uświadomić na jakie kwestie uważać i co jest ważne, jeśli macie zamiar zakupić rzeźbę.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
  • Nade wszystko w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy też rzeźba nie posiada zauważalnych uszkodzeń. Otóż tak może się zdarzyć, gdy rzeźba ma właściwie już sporo lat oraz była w rękach różnych właścicieli. Wszak kiedy rzeźby zazwyczaj podlegają uszkodzeniom? Oczywiście podczas transportu, jeśli nie zostaną dobrze zabezpieczone.
  • Gdyż w tych sytuacjach gdy nasza rzeźba nosi wyraźne ślady użytkowania, należy się upewnić czy dokonanie ewentualnej naprawy będzie możliwe oraz rentowne. Ale które części rzeźby są najprostsze do zrekonstruowania? Są to wszelkiego rodzaju wystające elementy, takie jak palce, nos oraz stopy. Żeby rzeźba odzyskała swój początkowy kształt oraz piękno, musimy włożyć w to wiele pracy i wysiłku, niemniej jest to naturalnie możliwe do zrobienia. Musimy wspomnieć niemniej o tym, że nie każda rzeźba da się w taki sposób odnowić. Albowiem w niektórych przypadkach potrzebne może być włożenie większej ilości trudu. Szczególnie wtedy, jeśli rzeźba była wykonana w drewnie lub twardym kamieniu. Albowiem w tychże sytuacjach nie pozostanie nam nic innego, jak tylko i wyłącznie udanie się do fachowca, jaki przeprowadzi wszystkie niezbędne prace rekonstrukcyjne. To jednak zwiększy końcowy koszt, jaki rzeźba na nas nałoży.

Konkludując jeżeli chcemy aby rzeźba mogła nam służyć przez mnóstwo lat i nie zamierzamy na nią wydawać żadnych dodatkowych pieniędzy, powinniśmy szukać takiej, która jest utrzymana w doskonałym stanie technicznym. Z całą pewnością ograniczy to nasze ewentualne koszty w przywrócenie jej piękna oraz spowoduje, że rzeźba będzie mogła nabrać w późniejszym okresie znacznej wartości, bez potrzeby stosowania dodatkowych odnowień.

Dodaj komentarz