Barwnik tkanin + Barwnik odzieżowy do wszystkich tkanin – Reflektor

Po co używać barwnika do tkanin?

Istnieje wiele powodów, dla których warto używać barwników do tkanin. Farbowanie tkanin to świetny sposób na nadanie nowego życia starym, ulubionym ubraniom, lub na wybarwienie tkaniny przed szyciem. Jest to łatwe, szybkie i tanie! Kiedy już będziesz na tyle odważny, by spróbować farbować tkaniny, możesz uzyskać kreatywność z różnymi kolorami i technikami aktualizacji elementów z Twojej szafy. Ja może być także świetnym sposobem dodawać życie ubraniu który dzieciaki zdołali plamić lub dodawać colour pościel i inni domowi rzeczom.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy barwieniu tkanin?

1. Wybierz swoje ubranie. Jeśli jesteś nowy w świecie farbowania tkanin, zacznij od czegoś prostego, jak koszulka, aby dowiedzieć się, jak to działa. Zawsze pamiętaj, że nie wszystkie tkaniny nadają się do barwienia, więc jeśli na metce jest napisane, że coś jest w 100% akrylowe, poliestrowe lub octanowe, poddaj się teraz. Wypróbuj naturalne włókna, takie jak bawełna, wełna lub tkaniny mieszane.

2 Wybierz swój barwnik. Niektóre marki barwników będą odpowiednie dla różnych rodzajów włókien, podczas gdy inne marki oferują różne produkty, więc upewnij się, że dobrze przeczytałeś instrukcje! Niektóre tkaniny barwiące projektują używać w pralce, podczas gdy inni potrzebują garnka na górze pieca, który może wymagać więcej czyścić po tym zbyt.

3. Barwienie może być nieporządne, więc przygotuj swoje miejsce pracy, przykryj je gazetami i upewnij się, że ty też się chronisz, farbą i rękawicami. Pamiętaj, że niektóre elementy mogą nie akceptować farbowania, dlatego po zmianie koloru odzieży lub innego elementu możesz być zmuszony do wymiany guzików, zamków błyskawicznych lub innych zapięć.

4 Przechowuj zabarwione tkaniny z dala od innych elementów przez kilka pralni, na wypadek, gdyby część barwnika została pozostawiona. Kiedy już to zrobisz, możesz uzyskać kreatywność, używając naturalnych barwników, mieszanek kolorów lub różnych efektów, używając technik lub przedmiotów takich jak gumki dla efektów specjalnych.

Co jeszcze jest zawarte w tym zakresie?

Markery, spraye i kredki to świetny sposób na spersonalizowanie wszystkiego, od prostej koszulki po duże przedmioty, takie jak kołdry. Pomyśl o kreatywnych zastosowaniach, takich jak specjalna wiadomość urodzinowa dla dziecka na urodziny, unikalna okładka Duvet z wiadomościami od wszystkich gości weselnych, aby dać szczęśliwą parę po przyjęciu. Banery, tabliczki i szyldy mogą być również łatwo wykonane z niektórych materiałów i kolorowych rynków. W zestawie znajdują się również kompletne zestawy do barwienia tkanin, papier do przenoszenia koszulki, oraz wszelkiego rodzaju krawaty dla tego wyjątkowego efektu tie-dye.